fbpx

מהו תת-מודע?

תת-מודע, אשר מוכר גם בשם לא-מודע, הינו חלק המכיל למעלה מ90% מפעילות המוח שלנו.
התת-מודע למעשה שולט באופן רחב על המחשבות, הפעולות והרגשות של האדם, וכשהוא תופס פיקוד מלא, האדם נמצא על "טייס אוטומטי" ומנוהל על ידיו (לדוגמה, במקרה של זעם בלתי נשלט).

מטרת התת-מודע היא אחת: לשמור ולהגן עלינו, אך האופן בו הוא תופס את ההגנה והשמירה, מתנגשת במקרים רבים עם האופן בו המודע שלנו תופס את זה.

יש מספר רכיבים עיקריים המרכיבים את התת-מודע ואנו קוראים להם בשמות משלנו.
לתת-מודע שלנו יש התכתבות ישירה עם היקום והוא יודע "להזמין" מקרים (מכירים את האמרה "צרות באות בצרורות?) על פי הלך הרוח שלו, מכיוון שליקום יש כללים וחוקים ברורים, עוצמת השידור של התת-מודע מייצרת מציאות (יש הקוראים לזה התכווננות) והתדר בה נמצא התת-מודע, הוא התדר שהיקום יתחבר אליו ויברא לכם את המציאות על פיו.
אנו מזמינים אתכם לקרוא בהמשך גם את המאמר שלנו על חוקי היקום.

מחסן הזכרונות והחוויות:

התת-מודע מחזיק את הזכרונות שלנו במספר רמות מידע:

  • רמת החיים שלנו, מרגע ההתעברות ועד לרגע זה.
  • רמה גנטית, זכרונות, תכונות ורגשות שעברו אלינו בירושה.
  • רמה היסטורית, מחיים אחרים, גלגולים קודמים שעברנו.
  • רמת הנשמה שלנו, המטען שהיא "סוחבת" איתה.

מערך האמונות:

התת-מודע לומד מכל דבר שחווינו בחיים ואת מה שהוא למד, הוא שומר במערך האמונות שלו כ"מסקנות" מהמקרה.
מסקנות אלו נרשמות כהקשרים שאינם משתנים אלא אם אנחנו עובדים על זה בדרכים שונות.
לדוגמה, אם אדם קיבל "פליקים" כואבים מאמא שלו בעבר, ומיד אחרי זה קיבל ממנה חיבוק, או נשיקה או כל הבעת אהבה אחרת, התת-מודע שלו עשוי לייצר אמונה בשם "אהבה=כאב", התת-מודע שלו עשוי לקשר בין האהבה לכאב (לאו דווקא פיזי) ואז הוא בעצם עשוי ללמוד שכל הבעת אהבה בחייו יכולה להגיע ע"י כאב מאותו האדם.

במקרה הזה (סיפור אמיתי), האיש חווה מערכות יחסים הרסניות עם כל בנות הזוג שלו ובטיפול התגלתה האמונה "אהבה=כאב", ומשם הטיפול המשיך, האמונה הוחלפה באמונות שתרמו לו לבנות מערכות יחסים טובות ולבחור נכון, וחיי הזוגיות שלו התאזנו.
זוהי דוגמה לאמונה אחת מיני רבות שהתחבאה אצל אדם והשפיעה רבות על חייו. התת-מודע שלנו מחזיק הרבה אמונות שהוא בטוח שהן תורמות לנו (הוא סה"כ רצה שהאדם ירגיש אהבה וזו הדרך שהוא הכיר כדי לייצר לו אותה) אך למעשה הן מייצרות הרבה יותר נזק מתועלת ובמקרה כזה רצוי ללמד את התת-מודע לקבל את התועלת ללא האמונה הבעייתית.

הסלקטור:

השפע הינו אינסופי וקיים בכל מקום, גם ההזדמנויות קיימות בכמות אדירה וכל מה שצריך זה לקטוף אותן או להכניס אותן לחיינו, אבל לתת-מודע יש סלקטור שמחליט מה יכנס לחיינו ובמה בכלל נבחין או ממה נתעלם.
לדוגמה, מכירים את זה שכשאנחנו קונים רכב, פתאום אנחנו מתחילים לראות אותו על הכביש בכמויות גדולות יותר?
זה לא חוק מרפי וגם לא קורה שפתאום כולם רכשו את אותו סוג הרכב בדיוק בזמן שאני רכשתי, זה פשוט הסלקטור של התת-מודע שלנו חושב שהמידע הזה חשוב כעת, ולכן אנו מבחינים ברכב מהסוג הזה יותר מפעם.
הסלטור בודק כל דבר בחיינו מול מערך האמונות וחוסם את כל מה שמסומן שם כמזיק לנו, גם אם אנחנו, במודע, מאוד רוצים שיקרה לנו.
זוגיות, כסף, הצלחה, החלמה ממחלה, כל מחסום שהתת-מודע מפרש כמועיל לנו, הסלקטור מפעיל בחיינו.

איך משנים אמונות בתת-מודע?

לפני שמשנים אמונות בתת-מודע, צריך קודם כל  לאבחן אותם נכון כדי לדעת מה שורש האמונה, מתי היא נולדה, איפה היא משרתת אותנו (למרות שאנו לא רוצים בה) ואת כל זה עושים בטיפול בקליניקה של אינטואיטיב. במהלך הטיפול בתת-מודע אנו משנים את האמונות שאובחנו כאמונות חוסמות, והשינויים קורים מהירות. ההשפעה של כל שינוי עשויה להיות מיידית ועשויה לקחת קצת זמן, זה מאוד תלוי באדם ובמבנה האישיות והאמונות שלו.

ממה תוכלו להשתחרר באמצעות טיפול בתת-מודע?

חסמי זוגיות

חרדות ופחדים

חרדת טיסה

תקיעות בעסק או בקריירה

המטפלים בתת-מודע של אינטואיטיב

אייזיק כהן

אייזיק מתמחה בטיפול בתת-מודע בכל נושא, מגיע מהעולם העסקי והשיווקי, היה בעברו יזם ובעלים של משרד פרסום דיגיטל. לאייזיק הצלחות רבות בטיפולים תחומים שונים כגון: חרדות טיסה, חרדת נטישה של ילדים ותינוקות, מחסום במכירות של בעל עסק, חרדה ממחלות, בעיות זוגיות הנובעות מחסמים בתת-מודע, טיפול בתופעות בריאות מגוונות, שחרור כעסים וטינות, שחרור מתחים ולחצים שמפריעים לאיכות החיים, ואף ליווי בתהליכי קבלת החלטות בצמתים בחיים. אייזיק הינו מרצה לתת-מודע ומורה למגוון הקורסים של אינטואיטיב, וכן הינו בעל הסמכה של הארגון הבינלאומי THINK ללימוד קורסים של תטא הילינג. הגישה שלו הינה אמפתית וחדה מאוד, ומאפשרת לו לטפל ביעילות במגוון הבעיות המגיעות לפתחו.​

רוצים לטפל במשהו מסויים בחייכם לעומק? צרו קשר עכשיו

דבורה זהבי כהן

דבורה מתמחה בטיפול בתת-מודע בכל נושא, מגיעה מהעולם של הטיפול בילדים וייעוץ שינה לתינוקות, וכן בעלים של "המרכז לייעוץ שינה". דבורה מטפלת באמצעות תקשור עם התת-מודע ומנהלת שיחה עם התת-מודע לאיתור החסמים. לדבורה הצלחות רבות בטיפולים בזוגיות, בילדים ונוער, בנפגעות אונס או הטרדות מיניות, באנשי בעלי חרדות וכעסים וכן בתינוקות. דבורה מתמחה גם בטיפול באלרגיות ויש לה הצלחות רבות בתחום זה. דבורה הינה מרצה לתת-מודע ומורה למגוון הקורסים של אינטואיטיב, הגישה שלה הינה אמפתית ומכילה, אנשים רבים מעידים על כך שהם נרגעים כבר למשמע קולה.

רוצים לטפל במשהו מסויים בחייכם לעומק? צרו קשר עכשיו

או חייגו ישירות

דילוג לתוכן